esparacard

Yeni nesil şehir kartı dönemini dünyada ilk kez Eskişehir’de Esparacard’la başlattık

Eskişehir, yeni konulacak cihazlarla, Avrupa’nın en modern ve teknolojik ulaşım ödeme altyapısına sahip olacak. Bugün, 1 milyon temassız kartla öncüsü olduğumuz sistemi bir adım öteye taşıdık. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve MasterCard işbirliği sayesinde çıkarttığımız Esparacard’la, Eskişehir’in şehir içi ulaşımında 2009’da hizmete sunduğumuz temassız ödeme altyapısını yeniledik.

Eskişehir, yeni konulacak cihazlarla, Avrupa’nın en modern ve teknolojik ulaşım ödeme altyapısına sahip olacak. Sistemin bir parçası olan akıllı duraklar ve araç içi bilgilendirme ekranları sayesinde, daha rahat ve güvenli ulaşıma kavuşacak.

Dünyada, MasterCard Worldwide’ın yeni ödeme platformu M/Chip Advance’ı ulaşımda kullanan ilk kart olan Esparacard, gerçek bir şehir kartı olma özelliğiyle yepyeni bir dönem başlatacak. Sadece ulaşımı değil, tüm hayatı kolaylaştıran bir hizmet sunacak. Ulaşımdan kampus harcamalarına, market alışverişinden kültür sanat faaliyetlerine kadar hayatın her anında, Eskişehirlilere kolaylık getirecek, farklılık yaratacak. Bir yılda 200 bin karta ulaşmayı planladığımız Esparacard sayesinde, ‘2023 nakitsiz toplum’ misyonumuza uygun olarak, kısa zamanda Eskişehir’de nakdi ortadan kaldırıp, diğer belediyelerin de katılımıyla ödeme sistemlerini her kesimin hayatının bir parçası yapacağız.

Join the discussion

Recent Comments